poniedziałek, 15 grudnia 2014

Co mówi o nas kolor, który nosimy?

Te świąteczne przygotowania trochę mnie oderwały od bloga, ale już wracam :)
Od dawna wiadomo, że kolory, które wybieramy nie tylko mają do nas pasować, ale także oddają nasz charakter. Dziś chciałam przybliżyć Wam ten temat, jako że wiąże się z tematyką bloga. Poza tym świąteczny czas to refleksja, więc warto pomyśleć czy tak jest też z Wami? ;)
Kolor fioletowy-  lubią go ludzie wielkoduszni, uczuciowi, którzy chcą być w centrum zainteresowania. Mają osobowość przywódcy i nie stronią od luksusów. Co ciekawe, cenią również sferę duchową. To wielkie przeciwieństwo osobowościowe.
Kolor czerwony- to ludzie pewni siebie. Wiedzą czego chcą i nie mają zahamowań żeby to spełnić. Wśród ludzi budzą podziw. Dodatkowo posiadają jakiś magnes na płeć przeciwną.
Kolor różowy-  to osoby uczuciowe, opiekuńcze, często wrażliwe. Są uważane za romantyków.
Kolor zielony- to ludzie towarzyscy, kreatywni i szaleni (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Mają czas dla wszystkich, ale często zapominają o sobie.
Kolor granatowy- to ludzie opanowani, inteligentni, odpowiedzialni i liczący sami na siebie. Potrafią trafnie podejmować decyzje, dlatego ludzie im ufają i często się ich radzą.
Kolor żółty- to osoby pełne energii i optymizmu.Ludzie bardzo ich lubią, ponieważ są dobrymi słuchaczami i wiernymi przyjaciółmi.
Kolor pomarańczowy- to ludzie zorganizowani, aktywni, lubiący porządek. Maja dużo energii, którą zarażają innych.
Kolor niebieski- to ludzie budzący w swoim otoczeniu szacunek i podziw. Interesują się szeroko pojętą sztuką. Posiadają zdolności analityczne, są kreatywni.
Kolor brązowy- to osoby spokojne, niepewne siebie i nie potrafiące żartować. Uważani za nudziarzy, ale tak naprawdę to osoby oddane rodzinie i znajomym, na które zawsze można liczyć.
Kolor czarny- to osoby mądre, sumienne, z charakteru samotnicy. Są postrzegani przez otoczenie jako samowystarczalni ludzie, ale również jako "odludki".
Kolor biały- wybierają go indywidualiści, którzy znają swoją wartość, a także ludzie konserwatywni, którzy cenią nieskomplikowane życie.
Kolor szary- to ludzie spokojni, opanowani, nie lubiący zwracać na siebie uwagi. Są wyciszeni i nie lubią, gdy wokół nich dzieje się dużo i szybko.

A jak u Was się to sprawdza?
Ja lubię kolor granatowy, brązowy, szary i teraz widzę, że trochę pokrywają się z moją osobowością.


Źródło: http://rachjackclarke.files.wordpress.com/2012/02/colour-picture2.jpg