sobota, 20 lipca 2013

Jak spakować się na wakacje?

Dzięki Waszym pozytywnym komentarzom na temat dopasowania kostiumu kąpielowego zdecydowałam się na kolejny post związany z poradami przydatnymi szczególnie dla płci żeńskiej ;)
Na pewno nie jest on w 100% związany z modą, ale ma poniekąd jakiś związek z ubraniami.
Lato to urlopy, przerwy wakacyjne i wyjazdy. Często pojawia się problem, gdy zaczynamy się pakować, bo albo nie mamy, co ze sobą zabrać, albo chcemy wziąć tyle, że nie mieścimy tego w walizce.
Gdy nie mamy odpowiednich ubrań, często na szybko robimy zakupy tuż przed wyjazdem, przy okazji chcąc upolować coś na wyprzedażach(o tym już niedługo napiszę).
Nie muszę jednak ukrywać, że pośpiech nie jest dobrym sprzymierzeńcem- nie tylko w zakupach, ale i w życiu :) Pewnie dużo mogłybyście o tym mówić :)
Przechodząc jednak do meritum- jak spakować się do jednej walizki? Po prostu zabieramy to, co najpotrzebniejsze, a reszta naprawdę może zostać w domu ;) Choć wiem, że wydaje się to niemożliwe-"bo jak przeżyjemy bez tego tysiąca drobiazgów"?
1. W zależności czy jedziemy na plażę czy w góry rzeczy, które będziemy musiały ze sobą zabrać na pewno będą się różnić. Ważne: ilość bagażu dobieramy właśnie pod względem rodzaju wyjazdu, a nie jego długości! Podstawą jednak zawsze są wygodne buty!
2. Zabieramy ze sobą tylko te ubrania, które lubimy i dobrze się w nich czujemy. Po co brać coś, co przeleży w walizce cały urlop?
3. Przed zapakowaniem ubrań do walizki po prostu je przymierzmy i sprawdźmy czy nadal nam odpowiadają i pasują.
4. Zdecydujcie czy lepiej Wam w ciepłych czy w zimnych kolorach i tylko takie zabierzcie ze sobą-ciemniejsze zawsze wolniej się brudzą ;)
5. Kilka dni wcześniej spiszcie sobie listę, co musicie zabrać i sprawdźcie czy wszystko jest w odpowiednim stanie. 
Lepiej iść na zakupy wcześniej niż na ostatnią chwilę, bo wtedy często okazuje się, że nie ma w sklepie tego, co chcemy.
6. Jeśli wybieracie się do kurortu lub innego miasta warto mieć, choć jeden elegancki zestaw+ buty, ponieważ nigdy nie wiadomo, co będziecie robić ;)
7. Jeśli na pewno wiecie, że miejsce będzie bardziej odludne(np. góry) trzeba mieć przy sobie rzeczy do higieny osobistej, lekarstwa, telefon i tabliczkę czekolady, która doda energii.
8. Na pewno w walizce powinny się znaleźć: najbezpieczniej 2 długie pary spodni, gdy jedziemy na ponad tydzień; obowiązkowo krótkie spodenki, gdy jedziemy na plażę;sukienki i tuniki sprawdzą się świetnie na wieczorne spacery- klasyczne sukienki mogą zastąpić szerokie T-shirty i dłuższe koszule; jeśli chodzi o bluzki na pewno jedna powinna być na ramiączka; cienki sweter; gruba bluza; kurtka ortalionowa niezajmująca dużo miejsca, a w razie czego ochroni przed deszczem; buty 2 pary: adidasy i klapki(sandałki- jeśli będą w kolorze złotym lub srebrnym będziecie mogły też zastosować je na wieczorne wyjścia); torebki- większa i mniejsza na wieczór- ich kolory powinny pasować do każdej Waszej stylizacji. Na plażę najlepsza jest lniana torba niezajmująca dużo miejsca w walizce; bielizna; kostium kąpielowy; piżama; czapka; okulary przeciwsłoneczne.
Tak naprawdę zależy to od tego, co dla nas okaże się niezbędne!
9. Z dodatkami nie przesadzajmy, bo to one wbrew pozorom zajmują najwięcej miejsca.
10. Najlepsze są ubrania uniwersalne, które będziecie mogły połączyć z różnymi rzeczami. 
11. Oprócz ubrań to na pewno: pieniądze, dokumenty(dowód, prawo jazdy itp.), lekarstwa(plastry, aspiryna itp.), kosmetyki, ręczniki, telefon...
Pakując się zwróćmy uwagę, aby cięższe rzeczy były na dole, a lżejsze na górze walizki!
To, co łatwo może się uszkodzić chowajmy między ubraniami!
Szczęśliwej podróży ;)

Zdjęcie z: http://rekordyguinessa.pl/